Teplické Collegium hortensis vystoupilo na Pražském hradě

20. prosinec 2015 | 20:14
Collegium hortensis na Pražském hradě. Foto: archiv Milena HampejsováCollegium hortensis na Pražském hradě. Foto: archiv Milena Hampejsová

Teplice - Členové souboru Collegium hortensis se vydali na Pražský hrad. Ve velkolepém, slavnostně vyzdobeném Španělském sále, který byl vybudován za vlády Rudolfa II., je čekal vánoční koncert spolu s Hudbou Hradní stráže a Policie ČR na počest výročí Jakuba Jana Ryby.

Na programu byly kromě jeho děl také skladby P. J. Vejvanovského, W. A. Mozarta a G. F Händela, všechny vánočně laděné.

Celý večer provázel mluveným slovem moderátor Karel Voříšek. Po jeho zahájení, za zvuků slavnostních fanfár, posluchače a diváky v sále doplnil také prezident republiky Miloš Zeman.

Koncert otevřely slavnostní tóny sólových trubek, v pastorelách ho umocňoval nádherný soprán Miroslavy Časarové, Českou mši vánoční předvedli spolu se sborem také výteční sólisté Ondřej Socha a František Zahradníček. Sborových partů se ujalo Collegium hortensis se sbormistrem Janem Zástěrou, doplněné výběrem pěvců Pražského smíšeného sboru.

Večer uzavřel společný zpěv všech přítomných známou vánoční písní Adeste fideles, následovaný dlouho trvajícím potleskem vstoje.

Kromě takovýchto výjimečných příležitostí reprezentuje Collegium hortensis město Teplice také na řadě akcí v Ústeckém kraji.

Autor: Milena Hampejsová

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516