Zastavovat se nevyplácí. Cizinci opět u silnic hrají na city

28. červenec 2015 | 00:39
Auto, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR/HZSAuto, ilustrační foto. Foto: archiv Policie ČR/HZS

Ústecký kraj - Na hlavních tazích v kraji, například v blízkosti dálnice D8 na Litoměřicku a Teplicku, postávají skupiny u silnice s odstaveným vozidlem a zastavují řidiče. Jedná se především o rumunské státní příslušníky.

Cizinci jezdí v drahých vozech továrních značek Mercedes, Audi apod. s mezinárodními poznávacími značkami.

Pod různými legendami řidičům, kteří jim zastaví, pak nabízí „zlaté“ šperky, které ale nejsou ze zlata, jako protihodnotu. Nejčastěji požadují peníze či pomoc, protože jim došel benzín. Lidé, kteří jim uvěří, tak mohou snadno přijít o nemalé peníze. Navíc hrozí i další riziko okradení, popřípadě i fyzické újmy.

"Setkání s těmito skupinami cizinců by se proto lidé měli maximálně vyhýbat a vůbec nezastavovat, případně ihned po zjištění, že se jedná o výše zmíněnou skupinu, z místa odjet," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková.

"Policie vyzývá všechny občany, zejména řidiče motorových vozidel, aby na výzvy těchto osob k zastavení vůbec nereagovali a pokud možno se s nimi vůbec nekontaktovali," varovala policejní mluvčí.

"Zároveň žádáme, aby v případě, že podobnou skupinu zaznamenají, neprodleně vyrozuměli Policii ČR na lince 158, která každé takovéto oznámení důsledně prověří," dodala Šárka Poláčková.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516