Muž škrtil psa, kterého měl hlídat. Pokusil se ho utopit.

21. září 2015 | 17:58
Pes. Ilustrační foto. Zdroj: PixabayPes. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Teplice - Muž týral fenku, kterou mu svěřila matka na hlídání po dobu její dovolené. Muž fenku škrtil a poté i topil v rybníku. Zasáhl svěděk.

Policisté obvinili z přečinů týrání zvířat a výtržnictví 33letého muže, který ubližoval psovi své matky. Minulý týden na veřejnosti přístupném místě škrtil fenku, kterou hlídal po dobu dovolené své matky, navíc se psa podle svědků snažil utopit ve vodní nádrži v Sobědruhách. Když ho kolemjdoucí muž vyzval, aby přestal zvířeti ubližovat, podezřelý ho měl napadnout pěstmi a snažil se z místa utéct.
Svědek muže hlídal do příjezdu policistů, kteří ho zadrželi a zároveň rozhodli o umístění fenky do útulku, kde vyčká do příjezdu majitelky. Odsouzeníhodné chování muž u výslechu vysvětloval tím, že mu pes utekl a on se ho tímto způsobem snažil potrestat, utopit prý ho nechtěl. Pokud celý případ skončí u soudu, může si agresor vyslechnout verdikt maximálně dvouletého vězení.

„Tepličtí policisté obvinili z týrání zvířat a výtržnictví 33letého muže, který ubližoval psovi své matky. Minulý týden na veřejnosti škrtil fenku, kterou hlídal po dobu dovolené své matky, navíc se psa podle svědků snažil utopit ve vodní nádrži v Sobědruhách," uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Zastavil ho až kolemjdoucí, který se obával o život psa. Agresor zaútočil pěstmi, ale svědek ho přemohl a muže hlídal až do příjezdu policistů, kteří ho zadrželi. Fenka byla umístěna do útulku až do návratu její majitelky z odvolené.

„Odsouzeníhodné chování muž u výslechu vysvětloval tím, že mu pes utekl a on se ho tímto způsobem snažil potrestat, utopit prý ho nechtěl," dodal mluvčí.

Muži hrozí až dvouleté vězení.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516