V Bílině je nové pracoviště mamodiagnostického centra

26. únor 2016 | 10:23
Nemocnice v Bílině. Foto: archiv Hornická nemocnice BílinaNemocnice v Bílině. Foto: archiv Hornická nemocnice Bílina

Bílina - V Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině bylo otevřeno pracoviště mamografického screeningu. Je to pro město významné rozšíření zdravotní preventivní péče.

„Novinku vnímám jako významný moment nejen pro obyvatele Bíliny ale i pro ženy z okolí,“ zhodnotil pozitivně krok Hornické nemocnice starosta Bíliny Oldřich Bubeníček. „Věřím, že se nejedná o poslední počin a brzy se sejdeme při podobné příležitosti,“ uvedl dále s konkrétním přáním města vystavět v areálu nemocnice domov pro seniory.  Jak dodal, lidé ze zdejšího kraje si dobrou zdravotní péči zaslouží.

„Přesvědčili jsme se, že o zařízení je ze strany klientek opravdu velký zájem,“ řekl na úvod Jiří Madar, ředitel Ústecké polikliniky, pod kterou screeningové centrum v Bílině spadá.

Za první tři týdny provozu už jej navštívilo 240 žen, přičemž předpoklad návštěv za rok se pohybuje kolem čísla 4 500. Podle slov jednatele Hornické nemocnice Jaroslava Herzingera se inspirovali před dvěma lety právě při otevření mamografického screeningového centra v Ústecké poliklinice, které dnes s roční návštěvností 30 tisíc klientek patří k největším v České republice.

Aktuálně se v celé České republice nachází kolem sedmdesáti akreditovaných mamocenter.

I přes toto poměrně vysoké číslo, jsou čekací doby místy poměrně dlouhé a dojezdové vzdálenosti pro pacientky mimo velká města omezující. V oblasti mezi lokalitami Ústí nad Labem a Chomutov se nenacházelo žádné mamocentrum.

Ústecká poliklinika za podpory hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, vedení města Bíliny a ředitele Hornické nemocnice s poliklinikou Jaroslava Herzingera vyšla s novým centrem vstříc právě pacientkám z Teplicka, Litoměřicka, Mostecka, Lounska, Žatecka i části Chomutovska.

Vybudování tohoto pracoviště bylo schváleno odbornou komisí Ministerstva zdravotnictví. Dochází tak ke zvýšení dostupnosti preventivní péče a zkrácení čekacích dob na vyšetření v regionu. Hlavním cílem všech zúčastněných je zkrátit dojezdové vzdálenosti pacientek, zkrátit čekací doby na vyšetření a přispět ke zlepšení prevence a diagnostiky nádorů prsu. Ke zkrácení čekacích dob by měla pomoci i možnost objednávání on-line přes webové stránky.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516