Teplické bytové družstvo SBD Mír si zvolilo staronové vedení. Je vyšetřováno policií

30. březen 2016 | 09:16
Reklama SBD Mír v Teplicích. Foto: archiv Facebook Zpravodaj SBD MírReklama SBD Mír v Teplicích. Foto: archiv Facebook Zpravodaj SBD Mír

Teplice - Delegáti teplického bytového družstva SBD Mír, které spravuje zhruba 8 tisíc bytů, zvolilo v úterý (29.3.2016) staronové vedení. To bude ve funkcích působit dalších pět let. Skoro stejní lidé jsou ve ve svých funkcích už deset let a některé jejich kroky z minulosti vyšetřuje policie.

Do představenstva byli zvoleni ze 155 delegátů Marek Andrášek (147), Svatava Hakrová (111), Zdeněk Neudert (102), Jaroslava Tomsová (93), Stanislav Vašků (90), Petr Štych (88), Miroslav Kubů (84), Lucie Žídková (81), Schlǒser (78 - výhra losem).

Do kontrolní komise byli zvoleni (hlasovalo 148 delegátů) - Dagmar Doležalová (107), Martin Senický (94) a Zdena Pavlíčková (91).

Do představenstva tak byli zvoleni pouze dva noví členové Stanislav Vašků a Lucie Žídková. V kontrolní komisi jsou pak dvě nové členky, a to Dagmar Doležalová a Zdena Pavlíčková.

Atmosféra v SBD Mír je přitom poměrně napjatá. Policie už dva roky vyšetřuje některá předchozí rozhodnutí manažerů družstva o investicích.

Jeden z kritiků vedení družstva Lukáš Valenta upozornil, že problematický je nákup nemovitosti Vila Birnbaum v centru Teplic. "V roce 2009, kdy se nakoupila Vila Birnbaum za 15 milionů, pak se investovalo do její rekonstrukce asi 8 milionů, pak se investovalo zhruba 60 milionů do fotovoltaické elektrárny, jsou tady tepelná čerpadla a mohl bych pokračovat,“ naznačil pro Český rozhlas Sever Lukáš Valenta některé podezřelé investice.

Tomu se nelíbí, že například vilu Birnbaum získala v roce 2002 společnost MEP Praha od Balnexu za tři a tři čtvrtě milionu korun. O sedm let později ji družstvo koupilo za 15 milionů - základní rekonstrukce stála 8 milionů a dům je nyní zakonzervovaný. Z plánů umístit tam vedení a správu zatím sešlo.

S kritikou nesouhlasí předseda Marek Andrášek, který se vedení SBD Mír ujal v roce 2013. Tehdy zemřel Vladimír Procházka.

Lukáš Valenta usiluje o změnu způsobu řízení a hospodaření družstva. Družstevníci podle něj neschvalují rozpočet a ani nevědí, za co se mají peníze utrácet.

Navíc státní zastupitelství Lukáše Valentu určilo v trestním řízení tzv. opatrovníkem družstva. To znamená, že může nahlížet do spisu, navrhovat důkazy i požadovat náhradu škody jménem družstva.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516