Teplická snaha o evropské poháry

13. březen 2015 | 17:26
Fotbalisté FK Teplice. Foto: FK Teplice/Jan TaubnerFotbalisté FK Teplice. Foto: FK Teplice/Jan Taubner

Velmi dobrý dojem dělají hráči fotbalových Teplic v jarní části nejvyšší fotbalové soutěže. Ze tří utkání si modrožlutí připsali 7 bodů a na páté příčce nahání Mladou Boleslav, která zatím o 2 body hájí čtvrtou příčku zajišťující účast v kvalifikačních duelech Evropské ligy.

Celá Synot liga je přehledně na bet365.

Hned první domácí utkání v novém roce s ostravským Baníkem přinesly příjemné 3 body. Směr jejich putování zajistil gólem v pětadvacáté minutě nováček v kabině na Stínadlech Hora. Po necelém týdnu ve funkci tak vyšla premiéra novému trenérovi Petru Radovi, který nahradil narychlo odstoupivšího Ščasného. Bývalý lodivod kvůli osobním nesrovnalostem opustil tým pouhých 5 dnů před začátkem jarní části soutěže. Noví členové teplické kabiny však vzali svou práci se vší vervou a hned ve třetí minutě Hora tvrdou ránou z úhlu vystrašil baníkovského brankáře Pavlenku. Dobrou šanci měl ve 12. minutě Nivaldo, ovšem míč ve své příležitosti nezasáhl a ostravští šli do brejku. Výborně se však předvedl brankář Grigar, který akci zastavil.

První jarní a zároveň tříbodový gól přišel z kopačky Hory. Dalšího nováček Potočný centrem našel Vůcha, který zpětnou přihrávkou na stříbrném podnose naservíroval nováčkovi ve žlutém dresu Horovi. Druhý poločas přinesl šanci Nivalda, který se pokoušel o křižnou střelu a jen těsně minul pravou tyč. Zahrozil také Baník, když Baroš v pádu těsně minul domácí branku. Aktivitou sršel ve druhém poločase zejména Potočný, který v další možnosti o pár centimetrů minul bránu. Ostravští zvyšovali tlak, až se v další šanci ocitl znovu Baroš, s jehož pokusem si fantasticky poradil Grigar. Tříbodový zisk tak nakonec domácí neminul.

Následující venkovní utkání na hřišti pražské Slavie měli všichni velká očekávání. Po podzimním výsledku 7:0 se však sešívaní poučili a dovolili tak teplickým uloupit pouhý bod. Byl to znovu Potočný, který už ve 12. minutě přehazoval z dvaceti metrů slávistického brankáře Hrubeše. Aktivní sešívaní odpověděli za sedm minut, když vyrovnával hlavičkující Škoda, který zaznamenal již dvanáctý zásah a osamostatnil se v tabulce střelců. Tepličtí nicméně stále intenzivně tlačili na domácí obranu, až se přehlédli i rozhodčí, kteří neviděli míč v zámezí před centrem Vachouška, který našel opět gólového Potočného. Ten tak potvrdil výborný manažerský tah při jeho angažování z divizních Brozan.

Na tahu byla Slavie a své štěstí znovu zkoušel Škoda, jenže jeho pokus zasedl Grigar. Ten držel teplické naděje i v druhém poločase při šancích Deliho, u střely Zmrhala mu navíc pomohla tyč, břevno zase orazítkoval míč po střele tečované o obránce Lüftnera. Smůlu si vybral až v 54. minutě, když Škoda opět nastřelil břevno a Grigar si míč sám srazil do brány. I nadále byl k vidění aktivní fotbal, ale ke změně skóre už nedošlo a týmy si tak body rozdělily.

Poslední hrané utkání bylo na půdě sestupem ohroženého Liberce. Výborně se předvedl matador Vachoušek, jehož střela levačkou ze třinácté minuty si říká o výroční žebříčky. Liberečtí zasypali teplickou branku několika centry, ani jeden z nich však k brance nevedl. V druhém poločase se již začaly kupit chyby a nepřesnosti. Hlavní prim drželi brankáři, zejména Grigar několikrát Teplice výborně podržel. Závěrečných 20 minut Liberec zavřel hosty na jejich polovině a tlačil, až se tepličtí zachraňovali pouze odkopy. Minutu před koncem pak navíc liberecká obrana podcenila výjimečné napadání na své polovině, Nivaldo vydoloval míč u rohového praporku, nacentroval na dělovku Potočnému, který ještě Koláře nepřekonal, ale jeho práci dokončil Vůch a o exportu tří bodů do Teplic bylo rozhodnuto.

Tuto sobotu 14. března se pak fotbalisté Teplic představí pro změnu na domácích Stínadlech, kde přivítají dvanácté Brno, které aktuálně řeší spíše jistotu opuštění sestupových vod. Věřme, že se hráči opět vítězně předvedou a vykročí vstříc příčkám s jistotou evropských pohárů.

Autor: Redakce