Šéf bílinského stavebního odboru Milan Vondráček byl odsouzen na 7 let do vězení

20. únor 2015 | 14:54
Radnice v Bílině. Foto: archiv MojeTeplicko.czRadnice v Bílině. Foto: archiv MojeTeplicko.cz

Bílina, Ústí n/L. - Milan Vondráček má za zneužití pravomoci úřední osoby a nebezpečné vyhrožování jít do vězení na sedm let. Verdikt nad vedoucím stavebního úřadu v Bílině vynesl v pátek (20.2.2015) Krajský soud v Ústí nad Labem.

Kromě trestu odnětí svobody soud úředníkovi uložil zákaz činnosti ve státní správě a samosprávě na šest let.

Krajský soud konstatoval, že Milan Vondráček se provinil povolením stavby solární elektrárny v místech, kde to územní plán nedovoloval. Ovšem obžalovaný vinu u soudu popíral.

Podle soudce Jiřího Bednáře, který vrdikt odůvodňoval, z výpovědí svědků je patrné, že právě Vondráček byl osobou, která povolení vydala.

Vedoucí bílinského stavebního odboru podle soudu povolil v rozporu se zákonem v září 2010 stavbu elektrárny společnosti Energosun. Podle soudu jednal úmyslně ve prospěch firmy.

Trest ústeckého krajského soudu je souhrnný. Senát zrušil už pravomocný rozsudek, kterým soud na konci ledna 2015 Milana Vondráčka potrestal za to, že sám sobě povolil přípojku k chatě v chráněné krajinné oblasti. Za zneužití pravomoci tehdy dostal roční podmíněný trest.

Rozsudek z pátečního dne není pravomocný, neboť Milan Vondráček se odvolal na místě. Státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné odvolání. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516