Psi pobíhali v Šanovském parku. Park plný Arabů si je i fotil

1. srpen 2015 | 13:28
Muslimská žena v Teplicích. Foto: archiv MojeTeplicko.czeskýDeník.czMuslimská žena v Teplicích. Foto: archiv MojeTeplicko.czeskýDeník.cz

Teplice - Zatímco před týdnem byl Šanovský park prázdný, poslední červencový pátek (31.7.2015) arabské lázeňské hosty protest pejskařů příliš nevzrušoval. Piknikovali jako obvykle, někteří si psy dokonce fotili.

Už během týdne po druhém protestu, kterého se zúčastnil poslanec Tomio Okamura, skupina arabských obyvatel z Teplic se rozhodla Šanovský park uklidit. Právě nepořádek a hluk ve večerních a nočních hodinách přiměl odpůrce arabské klientely lázní svolávat na páteční večery procházky po parku.

Radnice v čele s primátorem Jaroslavem Kuberou (ODS) zatím situaci neřeší a je v pozici "mrtvého brouka".

Při aktuálním protestu bylo zhruba 60 účastníků s dvaceti psy. Akce se konala bez výrazného incidentu. Část Arabů odešla, avšak přes sto arabských hostů zůstalo. Někteří si psy fotili.

Přestože Arabové jsou v Teplicích přes dvacet let, až nyní začíná v lázeňském městě houstnout atmosféra. Ta je způsobena nejen stále větším počtem lázeňské klientely a nepořádkem, protesty ale spustila i současná uprchlická vlna.

Lázeňští hosté z Perského zálivu podle svých slov nechápou, jaká je souvislost mezi jejím pobytem v Teplicích a uprchlíky. Někteří ale již přiznávají, že problém s nepořádkem je.

Právě na jinou kulturní odlišnost upozorňuje primátor Jaroslav Kubera, který stav v Šanovském parku bagatelizuje slovy, že je příliš mnoho lidí na malém prostoru.

Protesty pejskařů mají pokračovat každý pátek do konce prázdnin.

ČTĚTE:  Okamura se procházel s teplickými pejskaři v prázdném parku. Arabové chyběli

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516