Opravuje se trať na Moldavu. Cestující se tam vlakem svezou od zimy

26. červenec 2017 | 19:23
Lokálka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czLokálka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICKO - Rekonstrukcí po sesuvu půdy probíhá právě v těchto dnech železniční trať do Moldavy. První cestující se vlakem na této trati svezou od letošní zimy.

Sesuv půdy a konečný výpadek na vlakové trati poznamenal v této oblasti Krušných hor i cestovní ruch.

"Z boku vysokého náspu budou aplikovány zemní kotvy, které předepneme a tím se "sešije" celý svah a získá zase potřebnou stabilitu,“ řekl České televizi Michal Pleschinger,  stavbyvedoucí ze společnosti Strabag.

Stavební firma také při rekonstrukci trati musí počítat s dalšími sesuvy a případnými komplikacemi v budoucnu. To zajistí pořezání stromů a správné odvodnění. Pak by se neměl oblasti znovu týkat stejný incident jako letos v březnu. Sesuv půdy tam trať vyřadil z provozu.

Náklady na opravu činí zhruba 53 milionů korun.

Železniční trať v uvedené oblasti využívají spíše turisté směřující do Krušných hor. Horská dráha je 130 let stará a její část z Louky u Litvínova do Moldavy je kulturní památkou.

Starostka Moldavy prozradila, že vyřazená trať z provozu se projevila v úbytku turistů. To by se mohlo změnit od letošní zimy.

Místní doufají, že se ministru dopravy Danu Ťokovi nepodaří zmírnit povinnosti státu pečovat o železniční tratě. Za daných podmínek se stát musí starat i o tratě, po kterých jezdí jen malé množství vlaků, což se týká i těch na Moldavě.

Moldavská trať tak teď ještě má štěstí, protože při případném zásahu ministra dopravy by se v budoucna dalších oprav už dočkat nemusela.


Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516