Ministr kultury jednal v Krupce o budoucnosti památek a nominaci na seznam UNESCO

29. duben 2016 | 23:05
Daniel Herman a Zdeněk Matouš. Foto: archiv Město KrupkaDaniel Herman a Zdeněk Matouš. Foto: archiv Město Krupka

Krupka - Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) navštívil Krupku, aby s vedením města diskutoval jak o zápisu česko-německé Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Ergebirge na seznam UNESCO, tak také o všeobecném rozvoji krupských pamětihodností.

Daniel Herman přijel do Krupky necelý měsíc po tom, co bylo veřejně oznámeno stažení přihlášky k zápisu krušnohorských hornických památek na seznam UNESCO.

Německou část dokumentace je totiž nutné doplnit, aby mohla být přihláška k zapsání na seznam UNESCO znovu podána v nejbližším možném termínu - do 1. února 2017. Světový výbor UNESCO by pak o zápisu rozhodoval v roce 2018.

Během své návštěvy Krupky si ministr kultury prohlédl městskou památkovou zónu v Husitské ulici a s vedením Krupky jednal o dalším dlouhodobém rozvoji krupských památek.

„Cestou k dlouhodobé a kvalitní péči o naše památky jsou dobře vypsané dotační tituly nejen krajských úrovní, ale také ministerstva kultury. Přímá i nepřímá podpora ministerstva při čerpání prostředků z evropských fondů nebo českých dotačních titulů na opravy památek v celé České republice je stěžejní. Stejně tak je tomu i u nás v Krupce. Bez této podpory by péče o naše památky nebyla možná. Památek však máme v našem historickém městě tolik, že bychom potřebovali k jejich obnově či záchraně násobně více,“ řekl starosta Krupky Zdeněk Matouš.

Podle ministra je nutné maximálně využívat dotace Evropské unie, což je i z jeho vlastního pohledu v Krupce po několikaletém úsilí vidět.

V minuosti byla z dotací zrekonstruovana historická budova bohosudovské klášterní školy na Mírovém náměstí, ve které od začátku roku 2016 sídlí krupský městský úřad.

Dalším příkladem využití dotací v Krupce je rekonstrukce bývalé barokní fary v Husitské ulici, kde je dnes umístěno krupské hasičské muzeum.

ČTĚTE:  Krupka věří v úspěšný zápis na seznam UNESCO, i když se žádost musí dopracovat

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516