Kdo dostane padáka v Teplicích? V Ústí končí OC Všebořice

20. květen 2015 | 12:03
Interiér OC Všebořice. Foto: archiv MojeÚstecko.czInteriér OC Všebořice. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Teplice, Ústí n/L. - Konkurenci obchodních center v Ústí nad Labem neustálo OC Všebořice, které není v centru města. Naopak mu konkurovalo i OC Olympie.

Olympie, Galerie, Fontana - tři obchodní centra v Teplicích, z nichž poslední je nejméně obsazené nájemci. A aby vůbec bylo, podle informací MojeTeplicko.cz majitel Fontány - Jaroslav Třešňák - přes své firmy některé značkové prodejny provozuje jako frančízy, včetně restaurace. Klasičtí nájemci se do Fontány nehrnou.

Naopak Galerii se daří přitahovat nové prodejny, avšak nejlépe je na tom OC Olympie. Ta je sice na okraji Teplic v Srbicích, ale ustála nástup dvou "obchoďáků" v centru lázeňkého města na náměstí Svobody.

To v sousedním Ústí nad Labem neustál tlak konkurence jeden z nejstarších obchodních parků. OC Všebořice vzniklo v roce 1999 příchodem francouzského řetězce Carrefour. Když se stáhl z Česka, prodejnu získalo Tesco.

A to nyní v březnu 2015 rozhodlo o uzavření hypermarketu v Ústí nad Labem. Díky jeho odchodu začaly krušné chvilky i pro další menší prodejny, které přicházely o zákazníky.

Nově končí další dva nájemci: Hervis a kadeřnictví Klier.

Podle informací MojeTeplicko.cz bude prodejna uzavřena k 30. červnu 2015. Již nyní startují speciální akce k likvidaci prodejny - výprodeje.

S uzavřením Hervisu ve Všebořicích se nepočítá s obnovou prodejny v jiné lokalitě Ústí nad Labem. Nejbližší tak bude v Děčíně.

To ale není všechno! K 31. květnu zavírá i pobočka kadeřnictví Klier. Salon zákazníky přesměrovává do pobočky v Teplicích - do OC Olympie.

Autor: Radek Pešout

Autor Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516