Gruzínec Zurab Tsiskaridze posílil fotbalové Teplice

6. únor 2016 | 12:00
Zurab Tsiskaridze. Foto: archiv FK TepliceZurab Tsiskaridze. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Fotbalovým Teplicím se 5. února 2016 upsal gruzínský hráč Zurab Tsiskaridze, který zaujal duelu proti FK Ústí nad Labem. Angažmá v FK Teplice se podařilo dotáhnout do úspěšného konce, uvádí teplický klub na svém oficiálním webu.

"Všimli jsme si, že právě vůdcovské schopnosti a velké zkušenosti hráče by se nám v jarních bojích skutečně hodily, proto jsme se pokusili hráče získat pro náš klub," říká sportovní ředitel Jan Skýpala.

"Dozvěděli jsme se, že hráč byl během našeho vzájemného zápasu s Ústím nad Labem představován vícero českým klubům, když jsme se, po potížích v utkání s RB Leipzig, v týdnu s trenérem rozhodli k posledním úpravám hráčského kádru, tušili jsme, že můžeme být s naší nabídkou v konkurenci jiných českých klubů. O to větší bylo moje překvapení, když nám hráč po přímém kontaktování sdělil, že je stále volný a na cestě zpět domů," přiblížil průběh jednání Jan Skýpala.

Hráč byl potěšen, že Teplice na poslední chvíli do jeho transferu vstoupily: "Mým cílem, když jsem přijížděl do České republiky, bylo zamířit do nejvyšší soutěže, po určitých peripetiích se tento cíl povedlo splnit. Teď už se můžu dívat jen dopředu, je potřeba přestat mluvit a začít tvrdě pracovat a hrát, abychom posunuli Teplice do vyšších pater tabulky," říká rozhodně nová posila žlutomdrých.

Devětadvacetiletý Tsiskaridze má za sebou bohatou kariéru, v mládeži působil v polské Waršavě, odkud zamířil do brazilských klubů AA Internacional a Barueri. První ostruhy mezi dospělými začal sbírat v třetiligovém francouzském FC Séte. Poté už zamířil za oceán, kde postupně prošel Miami FC, Vancouver Whitecaps a Montreal Impact. Následovalo angažmá v ruském Amkaru Perm, švédském Jönköpinks Södra a thajském Bangkok Glass. Naposledy pak působil v San Antonio Scorpions v NASL, tedy soutěži, kde se utkával například se slavným Raulem. V minulé sezóně Tsiskaridze upoutal v dresu škorpiónů například brankou z vlastní poloviny hřiště, kterou vstřelil do sítě Minnesoty United. Podobný gól už se mu navíc povedl také během angažmá ve Švédsku.

Na zkušeného Gruzínce, který hovoří pěti jazyky a může nastupovat na pozici stopera, levého beka, ale i jako štítový záložník, Teplice ihned zapůsobily. "Je to skvělé být v takovém týmu, poznal jsem, že tu každý jedná a pracuje přímo. Z příchodu do Teplic mám jen pozitivní pocity. Lidé jsou skvělí, zázemí také, takže zatím samá pozitiva, ale jak už jsem řekl, teď je potřeba přestat mluvit a začít pracovat, od toho jsem tu," říká závěrem Zurab Tsiskaridze.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516