Čínské konzervárně v Hrobčicích u Teplic hrozí zánik. Bude propouštění?

29. říjen 2015 | 16:01
Konzervárna v Hrobčicích. Foto: archiv Obec HrobčiceKonzervárna v Hrobčicích. Foto: archiv Obec Hrobčice

Hrobčice - Čínské konzervárně v Hrobčicích u Teplic hrozí krach, už poněkolikáté během posledních dvou let. Finanční injekce ve výši několika desítek milionů korun nepomohla továrnu postavit na nohy, chybí odběratelé konzerv.

Na obtížnou ekonomickou situaci upozornil server IDNES.cz, který si všímá, že továrnu podporoval český stát i ústecké hejtmanství. Původní investice činila 430 milionů korun, ovšem dalších 20 milionů korun firma dostala i od ministerstva práce a sociálních věcí na pobídku na vytvoření nových pracovních míst. Nyní firmě hrozí, že peníze bude muset vracet. Ovšem pokud nezkrachuje.

Firma původně měla zaměstnat 150 lidí, nyní má v konzervárně pracovat ani ne polovina a web se odvolává i na zdroj, podle kterého stát od firmy vymáhá pokutu za nesplnění podmínek.

Shanghai Maling, jak se vlastník továrny jmenuje,  prý má několik pohledávek a dluží odběratelům. Aktuálně chce do insolvence poslat firmu společnost Grimpaner, což vyplývá z insolvenčního návrhu. Své pohledávky chtějí prý uplatňovat i banky.

Konzervárnu v květnu 2015 navštívil i hejtman Oldřich Bubeníček, který se rozplýval nad čínskou investicí.

Důvodem, proč výroba v Hrobčicích vázne, má být údajný spor o ochrannou známku na britském trhu, kam konzervy z Teplicka měly mířit. Kvůli právní nejistotě přerušili loni odběratelé z Británie kontakty s továrnou z Česka.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516