Budou Teplice propojeny s Ústím? Haly, cyklostezky i jezero Milada

9. březen 2015 | 15:07
Výrobní hala u Chabařovic. Foto: archiv MojeTeplicko.czVýrobní hala u Chabařovic. Foto: archiv MojeTeplicko.cz

Teplice - Průmyslové a logistické haly podél silnice I/13 mohou spojit okrajové části Teplic s Chabařovicemi a Ústím nad Labem. Novou rekreační zónou se navíc stane jezero Milada.

Téma, o kterém se příliš nemluví. Jezero Milada má do této okrajové části Ústí nad Labem přitáhnout turistický ruch. Počítá se i s lidmi z Teplicka, kteří to budou mít k umělé vodní nádrži vybudované po těžbě uhlí blízko.

Ovšem na druhou stranu v oblasti vznikají nové průmyslové haly. Vše je živelné.

A město Chabařovice paradoxně trpí. "Kolem Chabařovic je velké množství supermarketů – Trmice, Všebořice, Teplice, Ústí nad Labem. Občané města nakupují mimo Chabařovice a máme problém obchůdky udržet," řekl pro MojeTeplicko.cz chabařovický starosta Josef Kusebauch.

Chabařovice jsou přitom ze všech stran atakovány i průmyslovými objekty a areály. "My stojíme o pracovní příležitosti," podotkl starosta Chabařovic. "Obecně nemáme s halovými objekty na okraji města problém."

Haly nevznikají jen u Chabřovic, především u silnice I/13 v Přestanově. Výrobní haly jsou i u Srbic a Soběchleb, kde vyplňují prostor mezi Krupkou a silničním tahem na Ústí a Děčín.

Právě haly podél silnice do Teplic mohou vytvořit souvislý pás zástavby. Další objekty, jako třeba rodinné domy, mohou vznikat rozšiřováním obcí Modlany či Srbice.

"Neexistuje nějaká komplexní koncepce, která by po urbanistické stránce tento prostor řešila. Mohou tam být cyklostezky, nové silnice, nové stavby. Vše ale závisí na jednotlivých územních plánech obcí. Ale chybí společná strategie prostoru," konstatoval Josef Kusebuch.

Podle starosty Miladu budou využívat lidé z Ústecka a Teplicka. "Myslím si, že návštěvníci budou obyvatelé Ústí, Chabřovic, Chlumce, Teplic, Trmic – toho nejbližšího okolí. Těší se tam surfaři, vodní lyžování. Jezero je dlouhé 5 kilometrů," vysvětluje.

Může se Milada stát vyhledávaným turistickým místem? "Jezero je technické, má obdélníkový tvar. Jsou vidět komíny z trmické teplárny, přesto další okolí je pěkné – pohled na Krušné hory. Podle mého názoru je to předurčeno zejména pro sportování," říká Josef Kusebauch. "Zájem projevily i potápěčské kluby, tam je udržovaná čistá voda s dohledností 10 metrů a vodními rostlinami. Ideální pro potápěčské kurzy."

Autor: Radek Pešout

Autor Radek Pešout

Šéfredaktor serveru SeveročeskýDeník.cz. Vystudoval Fakultu stavební ČVUT v Praze, v médiích pracuje od roku 1997. Po roce 2000 spoluvytvářel odborné mediální weby, věnoval se analýzám, komentářům, rozhovorům. Je autorem několika mediálních studií o rozhlasovém a televizním vysílání se specializací na programování obsahu. V roce 2005 založil web MediaShow.cz. Na konzultačních pozicích pracoval pro mediální skupinu Mafra či TV Barrandov. Působil i ve vydavatelství Vltava-Labe-Press.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

Patnáctiletá řidička v Hrobu na Teplicku málem poslala do hrobu ženu s kočárkem

16/8 / KRIMI / TEPLICE - V úterý večer údajně způsobila dopravní nehodu patnáctiletá dívka, která s vozem Nissan Micra měla srazit jinou mladou ženu s kočárkem.


Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

Místo zimního stadionu Kaufland? Stavba nákupního centra je povolena

8/8 / AKTUALITY / TEPLICE - Zdá se, že výstavbě nákupního centra s lanovým parkem na místě bývalého zimního stadionu na teplických Stínadlech už nic nebrání. Projekt je podle stavebního úřadu v souladu s územním plánem města.


Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

31/7 / AKTUALITY / TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.


V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

V Teplicích bude další fastfoodový řetězec

26/7 / AKTUALITY / TEPLICE - V Teplicích vzroste konkurence v řetězcích rychlého občerstvení. Po McDonald's a dvou restauracích KFC bude v lázeňském městě i Burger King.
SeveročeskýDeník.cz Novinky v regionech

Ústecko, Chomutovsko, Žatecko, Lounsko, Mostecko, Teplicko, Děčínsko, Šluknovsko, Litoměřicko, Roudnicko, Českolipsko, Liberecko, Jablonecko, Turnovsko, Semilsko


MojeTeplicko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeTeplicko.cz na Facebooku


Redakce MojeTeplicko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!


ISSN 2336-6516